Ekonomi doktorundan hesap kitap tüyoları

Geçenlerde zaman öldürücü sosyal ağ sitelerinden FriendFeed’de dolaşırken bir videoya denk geldim. Siyasi parti liderlerinin en karizmatiği olan ve ekonomi üzerine doktorası bile bulunan Devlet Bahçeli, 2009 seçimleri öncesi bir mitingde konuşurken 2009 yılının MHP’nin 40. kuruluş yıldönümü olması hasebiyle aynı zamanda da iktidar olacaklarına olan inancını hesap – kitap ile kuvvetlendiren bir formül açıklıyor.

Dinlediğimde, “Benim babam senin babanı şöyle döver.” muhabbeti yapan çocukların bile tezlerini daha mantıklı gerekçelerle anlatabileceklerini düşünüp epey güldüm. Ardından da oturup “Güleriz ağlanacak halimize!” dedim. Bu hesabı yapan insanın ekonomi alanında doktora yaptığını, üniversitelerde öğrencilere ders verdiğini, Türkiye’de yaklaşık olarak % 15 seçmene sahip bir siyasi hareketin lideri (ve hatta başbuğu) olduğunu ve bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de memleket yönetimine talip olduğunu dikkate aldığınızda “Vay halimize!” diyesim geldi.

Birileri daha benim gibi düşünmüş, önce gülüp sonra düşünmüş olsa gerek ki bu eşsiz malzemeden bir kara mizah örneği çıkartmışlar. Hesap – kitap uzmanı Bahçeli başbuğumuzun yerini, kılık kıyafetini ve görevini değiştirip bir de fon müziği ekleyerek bir klip hazırlamışlar ki izlediğimden beri “Başbuğumuza bu densizliği kim yapabilir?” diye hayıflanıp duruyorum.

Ülkücü hareketin vatansever hekırlarını göreve davet ediyorum ki; Türkiye’nin (hatta Türk dünyasının) tek ve büyük başbuğuna yapılan bu haksızlığın hesabını soralar, siteler hekleyip bilgisayarlara sızalar. Bu densizliği yapan edepsizin bilgisayarından video hazırlamada kullanılan bütün programlarını uninstall edeler, MSN şifrelerini kıralar. PC’sinin monitörünü patlatalar, Amerikan malı işlemcisini ve RAM’lerini yakalar.
:D

Bu arada Google denen çakma arama motorunu da büyük başbuğa yaptığı bu terbiyesizlik için 1670+825 kere kınıyorum. (1670’i yazarken dee bir tane sıfır var. 7’nin yanındaaki sıfır sağda.)
:D

Kaldı mı dohuz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen bütün alanları doldurun.