Oyuncakları elinden alınan çocuğun ihtirası

Hepimiz çocukluk döneminden geçtik bu günlere gelebilmek için. Ve yine hepimiz diğer çocuklarla oyunlar oynadık sokaklarda. Bu oyunlar esnasında yeri geldi sevindik, yeri geldi kavga ettik, yeri geldi düşüp üstümüzü-başımızı kirlettik. Ama bunların içinde unutamadığımız, ne kadar büyüsek de hafızamızın bir köşesinde hala yer bulan ender durumlar vardır: kaybettiğimiz, sopa yediğimiz zamanlar.

Dört Cem Uzan çıktı meydane…

Seçim vakti yaklaştıkça siyasi partiler halktan oy alabilmek için ellerinden geleni ardına koymaz olur, canla-başla çalışma azmiyle dolup taşarlar. Bu azim ve isteklerini de kısa yoldan hedefe ulaştırmak gerekliliği, ‘siyasi’ sıfatına sahip olmanın verdiği bir meziyet olmalı ki hemen hileye başvurma yoluna giderler.

Kurtlar Vadisi, Sağır Oda ve Cem Uzan

Aile fertlerinin her birine onlarca favori dizinin düştüğü Türk Medyasında gerçek olayları üstü kapalı anlatan dizilerin en bilineni ve hakkında en çok spekülasyon yapılanı muhakkak ki Kurtlar Vadisi idi. Kurtlar Vadisi dizisinde rol alan herkesin gerçek hayatta bir karşılığı bulunmuştu.