Sen ağa, ben ağa; mayınları kim çekecek sağa!

Epey zamandır gündemi meşgul eden ve herkesin ana muhalefet olması ile geri çekilen Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesi kanun tasarısı hakkında deyim yerindeyse ağzı olan da olmayan da konuştu. Ve durum öyle bir hal aldı ki, aynen Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazada yaşanan bilgi kirliliğine eşdeğer derecede bir enformasyon kirliliği ile karşılaştık.

Dört Cem Uzan çıktı meydane…

Seçim vakti yaklaştıkça siyasi partiler halktan oy alabilmek için ellerinden geleni ardına koymaz olur, canla-başla çalışma azmiyle dolup taşarlar. Bu azim ve isteklerini de kısa yoldan hedefe ulaştırmak gerekliliği, ‘siyasi’ sıfatına sahip olmanın verdiği bir meziyet olmalı ki hemen hileye başvurma yoluna giderler.

Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci üzerine

Hayli zamandır Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde yaşadığı paradokslar üzerine birşeyler karalamak düşüncesindeydim. Fakat işlerden başımı kaldırıp da birşeyler karalama fırsatı bulamadım. Akşam işten eve dönerken okuduğum Sabah Gazetesi’nden Emre Aköz’ün yazısı yaşanan bu süreçle ilgili olarak düşüncelerime neredeyse tercüman olmuş.