Çark enerjisi destekli sakin güç hukuku

Siyasetin zor bir iş olduğunu, sabır ve hoşgörünün azamisini gerektirdiğini anlamak için biraz empati yapmak yeterli olur her halde. Sosyal ve siyasal gelişmeleri yakından takip etme gayretindeki bir birey olarak; özellikle kaybetme psikolojisinin etkisiyle ihtirasları akıllarının önüne geçen ana ve yavru muhalefetin gün geçtikçe kabalaşan ve çirkinleşen üslubunun muhataplarının yüksek tahammül seviyelerine sahip olması kırıp-dökmemek için elzem görünüyor. Bu çirkin üslupla karşılaşanların gösterdikleri olgunluk ve anlayışı hayretle karşılamıyor değilim. Ben olsaydım, anladıkları dilden cevap vermesem rahat edemezdim sanırım.

Ekonomi doktorundan hesap kitap tüyoları

Geçenlerde zaman öldürücü sosyal ağ sitelerinden FriendFeed’de dolaşırken bir videoya denk geldim. Siyasi parti liderlerinin en karizmatiği olan ve ekonomi üzerine doktorası bile bulunan Devlet Bahçeli, 2009 seçimleri öncesi bir mitingde konuşurken 2009 yılının MHP’nin 40. kuruluş yıldönümü olması hasebiyle aynı zamanda da iktidar olacaklarına olan inancını hesap – kitap ile kuvvetlendiren bir formül açıklıyor.

Dört Cem Uzan çıktı meydane…

Seçim vakti yaklaştıkça siyasi partiler halktan oy alabilmek için ellerinden geleni ardına koymaz olur, canla-başla çalışma azmiyle dolup taşarlar. Bu azim ve isteklerini de kısa yoldan hedefe ulaştırmak gerekliliği, ‘siyasi’ sıfatına sahip olmanın verdiği bir meziyet olmalı ki hemen hileye başvurma yoluna giderler.