Bir darbenin düşündürdükleri…

Bir darbenin düşündürdükleri...

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden bu yana karşılaştığı en rezil, en aşağılık, en hain ve belki de en büyük tehdidi, önce Allah’ın inayeti, sonra da aziz milletin feraseti ve cesareti sayesinde kendisi için küçük, düşmanları için büyük kayıplarla atlattı, atlatıyor. On yıllar boyunca karşılaştığı en büyük sıkıntıların neredeyse tamamını, harici düşmanlarından değil de kendi içindeki hainlerden çeken bu aziz millete Allah bundan sonra bu tür badireler yaşatmasın.

Sürecin bu noktaya gelmesinde, ordu içindeki FETÖ’cüler ve diğer cuntacılar hakkında yıllardır alenen ifade edilen onca tespite rağmen hiçbir önlem almayan, temizlik yapmayan, en yakınındaki adamlarının bile kim olduğunu merak etmeyen ordu üst yönetiminin ve komuta kademesinin büyük etkisi vardır.

Bundan sonra benzer durumların yaşanmaması için bu bela tamamıyla def edilip sorumluları en ağır şekilde cezalandırıldıktan sonra acilen yapılması gerektiğini düşündüklerimi naçizane paylaşmak istiyorum:

  1. Ordudaki otomatiğe bağlanmış terfi sistemi yeniden düzenlenmeli, yükselme, rütbe alma, emekli olma gibi işlemler sicil numarasına göre değil niteliğe, liyakate ve başarıya göre yapılmalı.
  2. Şehir içlerinde neredeyse her ilin-ilçenin en güzel yerine yerleştirilen askeri birlikler ve kışlalar, her şehrin tamamen dışında olacak şekilde yeniden konuşlandırılmalı.
  3. Askeri yargı tamamen kaldırılarak çift başlı yargı sistemine son verilmeli ve asker de içinden çıktığı ve sorumlu olduğu millet gibi her konuda tek bir yargı sistemi tarafından yargılanabilir olmalı.
  4. Devletin kontrol ve idaresindeki her kurumda milletin aleyhine söylemlerde bulunan, eylemleri destekleyen ve/ya tasvip eden hiç kimse bırakılmayacak şekilde büyük bir temizlik yapılmalı.

Yaşadığımız süreç, anayasayı ve yasaları değiştirerek darbelerin önlenemeyeceğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Umarım bu menfur ve alçakça kalkışma, başta yöneticilerimiz olmak üzere hepimiz için son bir ders olur ve bir daha benzer şeylerle karşılaşmamak için gerekli önlemler alınır.

Cuntacı hainler tarafından şehit edilenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Aziz milletimize geçmiş olsun…

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen bütün alanları doldurun.