WordPress wpSEO Eklentisi Türkçe (v2.5)

WordPress için geliştirilen wpSEO eklentisinin son sürümü olan 2.5 versiyonu eski sürümlere nazaran oldukça gelişmiş ayar denetimi sağlıyor. Almanca ve İngilizce olarak yayınlanan bu eklentinin sıklıkla kullanılan bölümlerini kendi uygulamalarım için Türkçeleştirmiştim. Hazır Türkçeleştirmeyi yapmışken de ihtiyacı olanların faydalanabilmesi için yayınlıyorum.

Kullanım Amacı:

Sitenizin başlık (title), açıklama (description) ve anahtar kelimeler (keywords) bölümlerini konu ve bölümlere uygun olarak değiştirir.
İsterseniz açacağınız her konu için farklı başlık belirleyebilir, isterseniz daha önceden belirlediğiniz kalıpta başlık, açıklama, anahtar kelime ayarlaması yapmasını sağlayabilirsiniz.

Yükleme:

– wpseo_tr.php dosyasını “/wp-content/plugins/” dizinine yükleyin.

Etkinleştirme:

– “Eklentiler” sekmesine gidin.
– “wpSEO” eklentisinin karşısındaki “Etkinleştir” yazısına tıklayın.

Ayarlar:

– Ayarları yapmak için http://www.wpseo.us/manual/ adresindeki yönergeleri izleyebilirsiniz veya kendiniz istekleriniz doğrultusunda özelleştirmeler yapabilirsiniz.
– “Ayarları Güncelle” butonu ile yaptığınız ayarları kaydedin.

Yayınlanan 2.5 sürümü, eklenti ticari lisanslı hale gelmeden önce çıkan son sürümdür.

WordPress wpSEO eklentisinin 2.5 versiyonunun Türkçesini indirmek için aşağıdaki indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.

  wpSEO Türkçe (15,1 KiB)

Yorumlar (5)

 1. Egemen Özbeyli

  Merhaba Tercan Bey
  Ben All-In-Seo-Pack eklentisini kullanıyorum fakat bu eklenti hakkında baya olumlu yazıya denk gelmiştim.Sizin öneriniz nedir bu eski sürümü kullanmak mı yoksa All-In-Seo-Pack’in son versionunu kullanmak mı ?
  Baya kararsızımda…

  1. tercan

   Bu tür eklentilerin yaptıkları işler genellikle title, description ve keyword tanımlamaları gibi standart şeylerdir. wpSEO eklentisinin ücretsiz olarak dağıtılan 2.5 versiyonundan sonra SEO ile ilgili olarak bazı yeni tanımlar (Canonical URL vs.) yapıldı. Bu nedenle wpSEO’nun oldukça eski bir sürümü olan 2.5 versiyonunu kullanmaktansa güncel olan All In One SEO Pack eklentisini kullanmak daha mantıklı olacaktır. Ayrıca wpSEO’nun ücretli sürümlerini kullanan sitelerin güncel All In One SEO Pack eklentisini kullanan sitelerden gerek sıralama olarak gerekse ziyaretçi sayısı olarak çok daha iyi yerlerde olduğuna da şahit olmadım.

 2. Egemen Özbeyli

  Anlıyorum Tercan Bey
  Bende sizin gibi düşünüyordum fakat danışmak istedim,yorumunuz için teşekkürler.
  Ayrıca eklemek istiyorum blogunuzu çok beğenerek takip ediyorum fakat güncellemerin yetersiz olduğunu düşünüyorum.Umuyorum ki yakın zamanda faydalı konular paylaşırsınız.
  Kolay gelsin…

  1. tercan

   Egemen, rica ederim.
   Aslında yazmayı düşünüp konularını belirlediğim birçok konu mevcut fakat iş yoğunluğundan ötürü bir türlü fırsat bulup / zaman ayırıp yazıları bitiremedim.
   Kafamda ayın belirli günlerini sadece site yazılarına ayırıp sayıca çok fazla olmasa da her ay için içerik olarak zengin birkaç konu yazma fikri var.
   Umarım gerçekleştirebilirim.

 3. Egemen Özbeyli

  Aynı durum benim ve blogum içinde geçerli,iş yoğunluğundan dolayı sizin gibi bende fırsat bulamıyorum ama yakın zamanda bir program belirleyip en azından haftada 2-3 paylaşım yapmayı planlıyorum.

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen bütün alanları doldurun.