Windows Live Mail nasıl alınır?

Önceki yazımda Microsoft’un henüz test aşamasında olan Windows Live Mail’ine geçmek için sarf ettiğim çabaları ve bu çabaların sonucunun ne şekilde sonuçlandığını yazmıştım. Bugün biraz mantık yürüttüm ve “Deaktif olan bir mail hesabı aktif edilince Live Mail katılımı seçeneği sunuyorsa açık olan bir hesaba da bu seçeneğin sunulması gerekir” diye düşündüm.

Live Mail Beta'ya Katılİşe sürekli kullandığım mail hesabını kapatmakla başladım. http://www.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose adresini mail hesabım açıkken adres çubuğuna yazıp onayladım.
Karşıma çıkan sayfada “Hesabımı Kapat” dedim ve hesabı geçici olarak kapattım. Daha sonra http://www.hotmail.com/ adresinden tekrar hesabıma giriş yaptım. Gerekli onaylamaları yaptıktan sonra ulaştığım posta kutumda “Windows Live Mail Beta’ya katıl” ibaresine tıklayıp aşağıdaki yolu takip ettim.

Windows Live Mail nasıl alınır?

Windows Live Mail nasıl alınır?

Windows Live Mail nasıl alınır?

Windows Live Mail nasıl alınır?

Ve sonuç olarak Hotmail’i Windows Live Mail Beta’ya çevirmiş oldum.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta; ülke seçeneğinin Türkiye olması! Daha önceleri 25 veya 250 MB posta alanı için ülke tercihleri USA olarak değiştirilen mail adreslerinde bu tür bir ibare çıkmıyor.

Microsoft, Türkiye’deki Hotmail kullanıcılarına da Windows Live Mail Beta katılımı sağladığına göre Windows Live Mail’in betalıktan çıkma zamanı yaklaşmış demektir.

Yorumlar (1)

  1. Cem YILDIZ

    Live mail güzel ama güvenlik sorunları olduğunu düşünüyorum.

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen bütün alanları doldurun.